Baconnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baconnes
Komunë
Vendndodhja
Baconnes is located in Franca
Baconnes
Baconnes
49°09′37″V 4°20′21″L / 49.160278°V 4.339167°L / 49.160278; 4.339167Koordinatat: 49°09′37″V 4°20′21″L / 49.160278°V 4.339167°L / 49.160278; 4.339167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Verzy
Ndërbashkësia Région de Mourmelon
Kryetari Francis Girardin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.86 km2
Popullsia 287 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51400
INSEE 51031


Baconnes është një komunëFrancë. Baconnes bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 287 banorë dhe sipërfaqe 20.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]