Badefols-d'Ans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badefols-d'Ans
Komunë
noform
Pamje nga Badefols-d'Ans
Vendndodhja
Badefols-d'Ans is located in Franca
Badefols-d'Ans
Badefols-d'Ans
45°13′48″V 1°11′51″L / 45.23°V 1.1975°L / 45.23; 1.1975Koordinatat: 45°13′48″V 1°11′51″L / 45.23°V 1.1975°L / 45.23; 1.1975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Hautefort
Ndërbashkësia Le Terrassonnais en Périgord noir Thenon Hautefort
Kryetari Gérard Debet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.34 km2
Lartësia 293 m (m.n.d.)
Popullsia 477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24390
INSEE 24021


Badefols-d'Ans është një komunëFrancë. Badefols-d'Ans bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe 18.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]