Badinières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badinières
Komunë
noform
Pamje nga Badinières
Vendndodhja
Badinières is located in Franca
Badinières
Badinières
45°30′36″V 5°18′11″L / 45.51°V 5.303056°L / 45.51; 5.303056Koordinatat: 45°30′36″V 5°18′11″L / 45.51°V 5.303056°L / 45.51; 5.303056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement La Tour-du-Pin
Kantoni Bourgoin-Jallieu-Sud
Ndërbashkësia Porte de l'Isère
Kryetari Alain Berger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Popullsia 606 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38300
INSEE 38024


Badinières është një komunëFrancë. Badinières bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 606 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]