Badonviller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badonviller
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Badonviller is located in Franca
Badonviller
Badonviller
48°50′21″V 7°05′09″L / 48.8392°V 7.0858°L / 48.8392; 7.0858Koordinatat: 48°50′21″V 7°05′09″L / 48.8392°V 7.0858°L / 48.8392; 7.0858
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Badonviller
Ndërbashkësia Badonvillois
Kryetari Bernard Muller
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.95 km2
Lartësia 404 m (m.n.d.)
Popullsia 1665 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54540
INSEE 54040


Badonviller është një komunëFrancë. Badonvillerbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 1665 banorë dhe sipërfaqe 21.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]