Badonvilliers-Gérauvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badonvilliers-Gérauvilliers
Komunë
Vendndodhja
Badonvilliers-Gérauvilliers is located in Franca
Badonvilliers-Gérauvilliers
Badonvilliers-Gérauvilliers
48°58′32″V 7°31′06″L / 48.9756°V 7.5183°L / 48.9756; 7.5183Koordinatat: 48°58′32″V 7°31′06″L / 48.9756°V 7.5183°L / 48.9756; 7.5183
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Gondrecourt-le-Château
Kryetari Patrick Kasperowicz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.03 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55130
INSEE 55026


Badonvilliers-Gérauvilliers është një komunëFrancë. Badonvilliers-Gérauvilliersbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 21.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]