Bagnères-de-Luchon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnères-de-Luchon
Komunë
noform
Pamje nga Bagnères-de-Luchon
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnères-de-Luchon is located in Franca
Bagnères-de-Luchon
Bagnères-de-Luchon
48°33′12″V 1°41′52″P / 48.5533°V 1.6978°P / 48.5533; -1.6978Koordinatat: 48°33′12″V 1°41′52″P / 48.5533°V 1.6978°P / 48.5533; -1.6978
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Bagnères-de-Luchon
Kryetari Louis Ferré
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.8 km2
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Popullsia 2593 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31110
INSEE 31042


Bagnères-de-Luchon është një komunëFrancë. Bagnères-de-Luchonbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 2593 banorë dhe sipërfaqe 52.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]