Bagneux, Hauts-de-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux
Komunë
noform
Pamje nga Bagneux
Stema_figura
Vendndodhja
Bagneux is located in Franca
Bagneux
Bagneux
48°47′54″V 2°18′49″L / 48.798333°V 2.313652°L / 48.798333; 2.313652Koordinatat: 48°47′54″V 2°18′49″L / 48.798333°V 2.313652°L / 48.798333; 2.313652
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Qarku Arrondissement Antony
Kantoni Bagneux
Ndërbashkësia Vallée Sud Grand Paris
Kryetari Marie-Hélène Amiable (PCF)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.19 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 38890 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 92220
INSEE 92077


Bagneux është një komunëFrancë. Bagneux bën pjesë në departamentin Hauts-de-Seinerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 38890 banorë dhe sipërfaqe 4.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]