Bagneux, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagneux
Komunë
Vendndodhja
Bagneux is located in Franca
Bagneux
Bagneux
48°33′30″V 3°49′45″L / 48.5583°V 3.8292°L / 48.5583; 3.8292Koordinatat: 48°33′30″V 3°49′45″L / 48.5583°V 3.8292°L / 48.5583; 3.8292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Anglure
Ndërbashkësia Pays d'Anglure
Kryetari Guy Gouilly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.8 km2
Lartësia 79 m (m.n.d.)
Popullsia 495 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51260
INSEE 51032


Bagneux është një komunëFrancë. Bagneux bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 495 banorë dhe sipërfaqe 13.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]