Bagnols-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bagnols-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Bagnols-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Bagnols-les-Bains is located in Franca
Bagnols-les-Bains
Bagnols-les-Bains
44°30′24″V 3°39′57″L / 44.50667°V 3.66583°L / 44.50667; 3.66583Koordinatat: 44°30′24″V 3°39′57″L / 44.50667°V 3.66583°L / 44.50667; 3.66583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Le Bleymard
Ndërbashkësia Mont-Lozère
Kryetari Pierre Bonicel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.4 km2
Lartësia 913 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48190
INSEE 48014


Bagnols-les-Bains është një komunëFrancë. Bagnols-les-Bains bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 2.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]