Bailleul-le-Soc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-le-Soc
Komunë
Vendndodhja
Bailleul-le-Soc is located in Franca
Bailleul-le-Soc
Bailleul-le-Soc
49°25′04″V 2°34′43″L / 49.4178°V 2.5786°L / 49.4178; 2.5786Koordinatat: 49°25′04″V 2°34′43″L / 49.4178°V 2.5786°L / 49.4178; 2.5786
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Clermont
Ndërbashkësia Plaine d'Estrées
Kryetari Yvon Dhamy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.14 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 654 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60190
INSEE 60040


Bailleul-le-Soc është një komunëFrancë. Bailleul-le-Socbën pjesë në departamentin Oiserajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 654 banorë dhe sipërfaqe 14.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]