Bailleulval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleulval
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleulval is located in Franca
Bailleulval
Bailleulval
16°01′V 61°45′P / 16.02°V 61.75°P / 16.02; -61.75Koordinatat: 16°01′V 61°45′P / 16.02°V 61.75°P / 16.02; -61.75
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Ndërbashkësia Vertes Vallées
Kryetari Jacques Carpentier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.41 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 274 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62123
INSEE 62072


Bailleulval është një komunëFrancë. Bailleulvalbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 274 banorë dhe sipërfaqe 5.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]