Bailly, Yvelines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailly
Komunë
noform
Pamje nga Bailly
Stema_figura
Vendndodhja
Bailly is located in Franca
Bailly
Bailly
48°50′32″V 2°04′42″L / 48.842222°V 2.078333°L / 48.842222; 2.078333Koordinatat: 48°50′32″V 2°04′42″L / 48.842222°V 2.078333°L / 48.842222; 2.078333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Saint-Germain-en-Laye
Kantoni Saint-Nom-la-Bretèche
Ndërbashkësia Versailles Grand Parc
Kryetari Jean-Marie Convain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.53 km2
Lartësia 181 m (m.n.d.)
Popullsia 4194 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78870
INSEE 78043


Bailly është një komunëFrancë. Bailly bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 4194 banorë dhe sipërfaqe 6.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]