Bailly-Romainvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailly-Romainvilliers
Komunë
noform
Pamje nga Bailly-Romainvilliers
Vendndodhja
Bailly-Romainvilliers is located in Franca
Bailly-Romainvilliers
Bailly-Romainvilliers
48°50′25″V 2°48′41″L / 48.8403°V 2.8114°L / 48.8403; 2.8114Koordinatat: 48°50′25″V 2°48′41″L / 48.8403°V 2.8114°L / 48.8403; 2.8114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Torcy
Kantoni Thorigny-sur-Marne
Ndërbashkësia Val d'Europe Agglomération
Kryetari Arnaud de Belenet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.21 km2
Popullsia 5444 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77700
INSEE 77018


Bailly-Romainvilliers është një komunëFrancë. Bailly-Romainvilliers bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 5444 banorë dhe sipërfaqe 6.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]