Bainville-sur-Madon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bainville-sur-Madon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bainville-sur-Madon is located in Franca
Bainville-sur-Madon
Bainville-sur-Madon
48°35′16″V 6°05′42″L / 48.5878°V 6.095°L / 48.5878; 6.095Koordinatat: 48°35′16″V 6°05′42″L / 48.5878°V 6.095°L / 48.5878; 6.095
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Neuves-Maisons
Ndërbashkësia Moselle et Madon
Kryetari Jean-Michel Perrin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.88 km2
Lartësia 223 m (m.n.d.)
Popullsia 1374 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54550
INSEE 54043


Bainville-sur-Madon është një komunëFrancë. Bainville-sur-Madonbën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lindja e madhe. Komuna ka një popullsi prej 1374 banorë dhe sipërfaqe 5.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]