Baker Lake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Baker Lake (kthjellim).


Baker Lake
Qamani'tuaq - ᖃᒪᓂᑦᑐᐊᖅ
—  qytet  —
Pamje nga Baker Lake

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Kivalliq
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°19′5″V 96°1′3″P / 64.31806°V 96.01750°P / 64.31806; -96.01750 (Baker Lake)Koordinatat: 64°19′5″V 96°1′3″P / 64.31806°V 96.01750°P / 64.31806; -96.01750 (Baker Lake)
Lartësia 18 m (m.n.d)
Sipërfaqja 182,2 km2
Popullsia 1.728 banorë 2006
Dendësia 9,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0A0
Vendndodhja
Baker Lake is located in Kanadaja
Baker Lake
Baker Lake

Baker Lake është një qytetRajoni Kivalliq, provinca Nunavut, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 182.2 km² dhe popullsi 1728 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut