Balâtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balâtre
Komunë
Vendndodhja
Balâtre is located in Franca
Balâtre
Balâtre
49°06′13″V 6°35′38″L / 49.1036°V 6.5939°L / 49.1036; 6.5939Koordinatat: 49°06′13″V 6°35′38″L / 49.1036°V 6.5939°L / 49.1036; 6.5939
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Roye
Kryetari Benoît Flipo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.3 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80700
INSEE 80053


Balâtre është një komunëFrancë. Balâtre bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 3.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]