Balaguier-d'Olt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaguier-d'Olt
Komunë
Vendndodhja
Balaguier-d'Olt is located in Franca
Balaguier-d'Olt
Balaguier-d'Olt
44°31′29″V 1°58′23″L / 44.5247°V 1.9731°L / 44.5247; 1.9731Koordinatat: 44°31′29″V 1°58′23″L / 44.5247°V 1.9731°L / 44.5247; 1.9731
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Villefranche-de-Rouergue
Kantoni Capdenac-Gare
Kryetari Yves Villa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.84 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 127 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12260
INSEE 12018


Balaguier-d'Olt është një komunëFrancë. Balaguier-d'Oltbën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Oksitania. Komuna ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 10.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]