Balaives-et-Butz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaives-et-Butz
Komunë
noform
Pamje nga Balaives-et-Butz
Stema_figura
Vendndodhja
Balaives-et-Butz is located in Franca
Balaives-et-Butz
Balaives-et-Butz
49°41′23″V 4°57′40″L / 49.6897°V 4.9611°L / 49.6897; 4.9611Koordinatat: 49°41′23″V 4°57′40″L / 49.6897°V 4.9611°L / 49.6897; 4.9611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Charleville-Mézières
Kantoni Flize
Ndërbashkësia Charleville-Mézières / Sedan
Kryetari Jean-Louis Milard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.05 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 241 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8160
INSEE 8042


Balaives-et-Butz është një komunëFrancë. Balaives-et-Butzbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 11.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]