Baldersheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baldersheim
Komunë
noform
Pamje nga Baldersheim
Vendndodhja
Baldersheim is located in Franca
Baldersheim
Baldersheim
47°48′03″V 7°22′52″L / 47.800833°V 7.381111°L / 47.800833; 7.381111Koordinatat: 47°48′03″V 7°22′52″L / 47.800833°V 7.381111°L / 47.800833; 7.381111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Mulhouse
Kantoni Illzach
Ndërbashkësia Mulhouse Alsace Agglomération
Kryetari Pierre Logel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.76 km2
Lartësia 227 m (m.n.d.)
Popullsia 2569 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68390
INSEE 68015


Baldersheim është një komunëFrancë. Baldersheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 2569 banorë dhe sipërfaqe 12.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]