Balesmes-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balesmes-sur-Marne
Komunë
Vendndodhja
Balesmes-sur-Marne is located in Franca
Balesmes-sur-Marne
Balesmes-sur-Marne
44°41′08″V 0°09′20″L / 44.6856°V 0.1556°L / 44.6856; 0.1556Koordinatat: 44°41′08″V 0°09′20″L / 44.6856°V 0.1556°L / 44.6856; 0.1556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Langres
Ndërbashkësia Étoile de Langres
Kryetari Bernard Delompre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.67 km2
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Popullsia 259 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52200
INSEE 52036


Balesmes-sur-Marne është një komunëFrancë. Balesmes-sur-Marne bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 259 banorë dhe sipërfaqe 12.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]