Balham, Ardennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balham
Komunë
noform
Pamje nga Balham
Stema_figura
Vendndodhja
Balham is located in Franca
Balham
Balham
48°31′00″V 4°27′42″L / 48.5167°V 4.4617°L / 48.5167; 4.4617Koordinatat: 48°31′00″V 4°27′42″L / 48.5167°V 4.4617°L / 48.5167; 4.4617
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Asfeld
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Vincent Roland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.77 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 135 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8190
INSEE 8044


Balham është një komunëFrancë. Balham bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 135 banorë dhe sipërfaqe 1.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]