Balinca (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Balincë
Balaj
Fshat
Vendndodhja
Balincë is located in Kosova
Balincë
Balincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Llapushë
Lartësia 613 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 60″ Veri

20° 47′ 5″ Lindje

Balincë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balaj.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]