Balinca (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balincë
Balaj
Fshat
Vendndodhja
Balincë is located in Kosova
Balincë
Balincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 35″ Veri

20° 53′ 23″ Lindje

Balincë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Balaj. Në këtë fshat ndodhet edhe Kulla e Zejnullah Begut.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]