Balinoci (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balinoc
Балиновце
Fshat
Vendndodhja
Balinoc is located in Serbia
Balinoc
Balinoc

Koordinatat: 42°43′51″V 22°3′18″L / 42.73083°V 22.05500°L / 42.73083; 22.05500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 43′ 51″ Veri

22° 3′ 18″ Lindje

Balinoc (serbisht: Балиновце/Balinovce) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]