Ballots, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballots
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ballots is located in Franca
Ballots
Ballots
47°56′00″V 0°24′54″P / 47.9333°V 0.415°P / 47.9333; -0.415Koordinatat: 47°56′00″V 0°24′54″P / 47.9333°V 0.415°P / 47.9333; -0.415
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Château-Gontier
Kantoni Saint-Aignan-sur-Roë
Kryetari François Quargnul
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.01 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 1244 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 53018


Ballots është një komunëFrancë. Ballots bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1244 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 36.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]