Balschwiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balschwiller
Komunë
Vendndodhja
Balschwiller is located in Franca
Balschwiller
Balschwiller
47°40′10″V 7°10′09″L / 47.669444°V 7.169167°L / 47.669444; 7.169167Koordinatat: 47°40′10″V 7°10′09″L / 47.669444°V 7.169167°L / 47.669444; 7.169167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Altkirch
Kantoni Dannemarie
Ndërbashkësia Porte d'Alsace
Kryetari Jean-Marie Schnoebelen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.79 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 583 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68210
INSEE 68018


Balschwiller është një komunëFrancë. Balschwiller bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 583 banorë dhe sipërfaqe 9.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]