Balvani i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balvani i Poshtëm
Долни Балван
Fshat
noform
Vendndodhja
Balvani i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Balvani i Poshtëm
Balvani i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 271 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 48′ 21″ Veri

22° 12′ 12″ Lindje

Popullsia 358 banorë (2002)