Ban-de-Sapt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ban-de-Sapt
Komunë
noform
Pamje nga Ban-de-Sapt
Vendndodhja
Ban-de-Sapt is located in Franca
Ban-de-Sapt
Ban-de-Sapt
44°26′13″V 3°12′03″L / 44.4369°V 3.2008°L / 44.4369; 3.2008Koordinatat: 44°26′13″V 3°12′03″L / 44.4369°V 3.2008°L / 44.4369; 3.2008
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Senones
Ndërbashkësia Vallée du Hure
Kryetari Serge Alem
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.66 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 349 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88210
INSEE 88033


Ban-de-Sapt është një komunëFrancë. Ban-de-Sapt bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe 22.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]