Ban-sur-Meurthe-Clefcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ban-sur-Meurthe-Clefcy
Komunë
noform
Pamje nga Ban-sur-Meurthe-Clefcy
Stema_figura
Vendndodhja
Ban-sur-Meurthe-Clefcy is located in Franca
Ban-sur-Meurthe-Clefcy
Ban-sur-Meurthe-Clefcy
43°07′39″V 1°22′23″P / 43.1275°V 1.3731°P / 43.1275; -1.3731Koordinatat: 43°07′39″V 1°22′23″P / 43.1275°V 1.3731°P / 43.1275; -1.3731
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Fraize
Ndërbashkësia Haute Meurthe
Kryetari Christian Herry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.04 km2
Lartësia 478 m (m.n.d.)
Popullsia 972 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88230
INSEE 88106


Ban-sur-Meurthe-Clefcy është një komunëFrancë. Ban-sur-Meurthe-Clefcy bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 972 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 45.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]