Bandar Baleelah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bandar bin Abdul Aziz bin Siraxh bin Abdul Malik Balila' (Arabisht: بندر بن عبد العزيز بن سراج بن عبدالملك بليلة'‎; lindi më 1975) është imam dhe hatib në Xhaminë e ShenjtëMekë. Ai ka diplomuar në Universitetin Umm el-Kura, poashtu mori gradën master në jurisprudencë në Fakultetin e Sheriatit në Universitetin Umm el-Kura më 2002.[1] Përveç që është imam në Xhaminë e Shenjtë, ai poashtu është zëvendës profesor në Universitetin Taif.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sheikh Bandar Baleelah". haramainsharifain.com.
  2. ^ "Sheikh Bandar Baleela". haramain.info.