Banff (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Banff (kthjellim).


Banff
—  qytet  —
Pamje nga Banff (Alberta)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 15
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°10′41″V 115°34′19″P / 51.178056°V 115.571944°P / 51.178056; -115.571944 (Banff)Koordinatat: 51°10′41″V 115°34′19″P / 51.178056°V 115.571944°P / 51.178056; -115.571944 (Banff)
Lartësia 1463 m (m.n.d)
Sipërfaqja 4,85 km2
Popullsia 6.700 banorë 2006
Dendësia 1.381,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Prefiksi -402
Kodi Postar T1L
Vendndodhja
Banff is located in Kanadaja
Banff
Banff
Banff – harta_foto
www.banff.ca

Banff është një qytetDivizioni Nr. 15, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 4.85 km² dhe popullsi 6700 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Banff – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta