Bannay, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannay
Komunë
noform
Pamje nga Bannay
Stema_figura
Vendndodhja
Bannay is located in Franca
Bannay
Bannay
46°48′07″V 2°42′51″L / 46.8019°V 2.7142°L / 46.8019; 2.7142Koordinatat: 46°48′07″V 2°42′51″L / 46.8019°V 2.7142°L / 46.8019; 2.7142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Boulay-Moselle
Kantoni Boulay-Moselle
Ndërbashkësia Pays boulageois
Kryetari François Gossler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.11 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 83 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57220
INSEE 57048


Bannay është një komunëFrancë. Bannay bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 4.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]