Bannes, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannes
Komunë
noform
Pamje nga Bannes
Vendndodhja
Bannes is located in Franca
Bannes
Bannes
47°58′55″V 0°21′05″P / 47.981944°V 0.351389°P / 47.981944; -0.351389Koordinatat: 47°58′55″V 0°21′05″P / 47.981944°V 0.351389°P / 47.981944; -0.351389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Meslay-du-Maine
Ndërbashkësia Pays de Meslay-Grez
Kryetari Christian Lavoué
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.32 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53340
INSEE 53019


Bannes është një komunëFrancë. Bannes bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 8.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]