Banneville-sur-Ajon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banneville-sur-Ajon
Komunë
noform
Pamje nga Banneville-sur-Ajon
Vendndodhja
Banneville-sur-Ajon is located in Franca
Banneville-sur-Ajon
Banneville-sur-Ajon
48°57′35″V 5°30′00″L / 48.9597°V 5.5°L / 48.9597; 5.5Koordinatat: 48°57′35″V 5°30′00″L / 48.9597°V 5.5°L / 48.9597; 5.5
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Villers-Bocage
Ndërbashkësia Villers-Bocage Intercom
Kryetari Marcel Pétré
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.63 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 379 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14260
INSEE 14037


Banneville-sur-Ajon është një komunëFrancë. Banneville-sur-Ajon bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 379 banorë dhe sipërfaqe 5.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]