Bansat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bansat
Komunë
Vendndodhja
Bansat is located in Franca
Bansat
Bansat
50°03′44″V 3°11′58″L / 50.0622°V 3.1994°L / 50.0622; 3.1994Koordinatat: 50°03′44″V 3°11′58″L / 50.0622°V 3.1994°L / 50.0622; 3.1994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Sauxillanges
Ndërbashkësia Pays de Sauxillanges
Kryetari Annie Maloron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.31 km2
Lartësia 449 m (m.n.d.)
Popullsia 246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63570
INSEE 63029


Bansat është një komunëFrancë. Bansat bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 10.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bansat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale