Banvillars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banvillars
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Banvillars is located in Franca
Banvillars
Banvillars
48°39′57″V 0°33′06″P / 48.6658°V 0.5517°P / 48.6658; -0.5517Koordinatat: 48°39′57″V 0°33′06″P / 48.6658°V 0.5517°P / 48.6658; -0.5517
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Châtenois-les-Forges
Kryetari Thierry Patte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.67 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 90007


Banvillars është një komunëFrancë. Banvillars bën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 280 banorë dhe sipërfaqe 4.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]