Banyalbufar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banyalbufar
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Banyalbufar is located in Spanjë
Banyalbufar
Banyalbufar

Koordinatat: 39°41′16″V 2°31′0″L / 39.68778°V 2.51667°L / 39.68778; 2.51667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Mateu Ferrà Bestard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.5 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 517 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 41′ 16″ Veri

2° 31′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.ajbanyalbufar.net


Banyalbufar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Banyalbufar ka 517 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]