Banyeres de Mariola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banyeres de Mariola
Komunë
Stema_figuraBandera de Banyeres de Mariola.svg
Vendndodhja
Banyeres de Mariola is located in Spanjë
Banyeres de Mariola
Banyeres de Mariola

Koordinatat: 38°42′57″V 0°39′26″P / 38.71583°V 0.65722°P / 38.71583; -0.65722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Alcoià
Kryetari i Bashkisë Antonio Belda Valero (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.28 km2
Lartësia 816 m (m.n.d.)
Popullsia 7223 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Banyerenc, banyerenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3450
Koordinatat 38° 42′ 57″ Veri

0° 39′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Banyeres de Mariola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcoià, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Banyeres de Mariola ka 7223 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]