Banyuls-dels-Aspres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banyuls-dels-Aspres
Komunë
noform
Pamje nga Banyuls-dels-Aspres
Stema_figura
Vendndodhja
Banyuls-dels-Aspres is located in Franca
Banyuls-dels-Aspres
Banyuls-dels-Aspres
47°51′35″V 4°08′01″L / 47.8597°V 4.1336°L / 47.8597; 4.1336Koordinatat: 47°51′35″V 4°08′01″L / 47.8597°V 4.1336°L / 47.8597; 4.1336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Qarku Arrondissement Céret
Kantoni Céret
Ndërbashkësia Aspres
Kryetari Laurent Bernardy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.53 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Popullsia 1237 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 66300
INSEE 66015


Banyuls-dels-Aspres është një komunëFrancë. Banyuls-dels-Aspres bën pjesë në departamentin Pyrénées-Orientalesrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 1237 banorë dhe sipërfaqe 10.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]