Bapaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bapaume
Komunë
noform
Pamje nga Bapaume
Stema_figura
Vendndodhja
Bapaume is located in Franca
Bapaume
Bapaume
48°46′19″V 5°09′37″L / 48.7719°V 5.1603°L / 48.7719; 5.1603Koordinatat: 48°46′19″V 5°09′37″L / 48.7719°V 5.1603°L / 48.7719; 5.1603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bapaume
Ndërbashkësia Sud Artois
Kryetari Jean-Jacques Cottel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.76 km2
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Popullsia 4115 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62450
INSEE 62080


Bapaume është një komunëFrancë. Bapaume bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 4115 banorë dhe sipërfaqe 5.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bapaume – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale