Barásoain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barásoain
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Barásoain is located in Spanjë
Barásoain
Barásoain

Koordinatat: 42°36′13″V 1°38′47″P / 42.60361°V 1.64639°P / 42.60361; -1.64639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Stampa:Country data Navarra
Provinca Navarre
Qarku Tafalla
Kryetari i Bashkisë Rita Delia Roldán Murillo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.94 km2
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Popullsia 656 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Barasoaindarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31395
Koordinatat 42° 36′ 13″ Veri

1° 38′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.barasoain.ne


Barásoain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tafalla, të provincës Navarre, në Navarra. Barásoain ka 656 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]