Bar-lès-Buzancy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bar-lès-Buzancy
Komunë
Vendndodhja
Bar-lès-Buzancy is located in Franca
Bar-lès-Buzancy
Bar-lès-Buzancy
48°06′53″V 4°22′36″L / 48.1147°V 4.3767°L / 48.1147; 4.3767Koordinatat: 48°06′53″V 4°22′36″L / 48.1147°V 4.3767°L / 48.1147; 4.3767
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Buzancy
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Francis Potron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 111 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8240
INSEE 8049


Bar-lès-Buzancy është një komunëFrancë. Bar-lès-Buzancy bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 9.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]