Baraqueville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baraqueville
Komunë
noform
Pamje nga Baraqueville
Stema_figura
Vendndodhja
Baraqueville is located in Franca
Baraqueville
Baraqueville
44°32′19″V 6°29′45″L / 44.5386°V 6.4958°L / 44.5386; 6.4958Koordinatat: 44°32′19″V 6°29′45″L / 44.5386°V 6.4958°L / 44.5386; 6.4958
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Baraqueville-Sauveterre
Ndërbashkësia Agglomération du Grand Rodez
Kryetari Jacques Barbezange
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.01 km2
Lartësia 758 m (m.n.d.)
Popullsia 3041 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12160
INSEE 12056


Baraqueville është një komunëFrancë. Baraqueville bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 3041 banorë dhe sipërfaqe 34.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]