Barbachen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbachen
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbachen is located in Franca
Barbachen
Barbachen
43°11′09″V 2°30′46″L / 43.1858°V 2.5128°L / 43.1858; 2.5128Koordinatat: 43°11′09″V 2°30′46″L / 43.1858°V 2.5128°L / 43.1858; 2.5128
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Rabastens-de-Bigorre
Ndërbashkësia Adour-Rustan-Arros
Kryetari Francis Larrang
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.04 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 50 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65140
INSEE 65061


Barbachen është një komunëFrancë. Barbachen bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 3.04 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]