Barbadás

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbadás
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbadás is located in Spanjë
Barbadás
Barbadás

Koordinatat: 42°18′1″V 7°54′23″P / 42.30028°V 7.90639°P / 42.30028; -7.90639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Ourense
Qarku Ourense
Kryetari i Bashkisë José Manuel Freire Couto
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30 km2
Lartësia 206 m (m.n.d.)
Popullsia 10064 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32890
Prefiksi +34 (Spain) + 988 (Orense)
Koordinatat 42° 18′ 1″ Veri

7° 54′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.barbadas.es


Barbadás është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ourense, të provincës Ourense, në Galicia. Barbadás ka 10064 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]