Barbas, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barbas is located in Franca
Barbas
Barbas
43°02′00″V 0°37′26″L / 43.0333°V 0.6239°L / 43.0333; 0.6239Koordinatat: 43°02′00″V 0°37′26″L / 43.0333°V 0.6239°L / 43.0333; 0.6239
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Blâmont
Kryetari Gérard Cousteur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.33 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54450
INSEE 54044


Barbas është një komunëFrancë. Barbas bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe 7.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]