Barbechat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbechat
Komunë
noform
Pamje nga Barbechat
Stema_figura
Vendndodhja
Barbechat is located in Franca
Barbechat
Barbechat
47°16′39″V 1°17′12″P / 47.27758°V 1.28675°P / 47.27758; -1.28675Koordinatat: 47°16′39″V 1°17′12″P / 47.27758°V 1.28675°P / 47.27758; -1.28675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Nantes
Kantoni Le Loroux-Bottereau
Ndërbashkësia Loire-Divatte
Kryetari Philippe Couillaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.76 km2
Popullsia 1275 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44450
INSEE 44008


Barbechat është një komunëFrancë. Barbechat bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1275 banorë dhe sipërfaqe 11.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]