Barchain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barchain
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Barchain is located in Franca
Barchain
Barchain
43°22′47″V 0°24′25″L / 43.3797°V 0.4069°L / 43.3797; 0.4069Koordinatat: 43°22′47″V 0°24′25″L / 43.3797°V 0.4069°L / 43.3797; 0.4069
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Sarrebourg
Ndërbashkësia Deux Sarres
Kryetari Roger Unternehr
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.7 km2
Popullsia 108 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57830
INSEE 57050


Barchain është një komunëFrancë. Barchain bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 1.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]