Bardos, Pyrénées-Atlantiques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bardos
Komunë
noform
Pamje nga Bardos
Stema_figura
Vendndodhja
Bardos is located in Franca
Bardos
Bardos
49°26′13″V 0°55′39″L / 49.4369°V 0.9275°L / 49.4369; 0.9275Koordinatat: 49°26′13″V 0°55′39″L / 49.4369°V 0.9275°L / 49.4369; 0.9275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Bidache
Kryetari Jean-Paul Diribarne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.53 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 1620 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64520
INSEE 64094


Bardos është një komunëFrancë. Bardos bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1620 banorë dhe sipërfaqe 42.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]