Barembach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barembach
Komunë
noform
Pamje nga Barembach
Stema_figura
Vendndodhja
Barembach is located in Franca
Barembach
Barembach
49°33′V 0°57′L / 49.55°V 0.95°L / 49.55; 0.95Koordinatat: 49°33′V 0°57′L / 49.55°V 0.95°L / 49.55; 0.95
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Molsheim
Kantoni Schirmeck
Ndërbashkësia Vallée de la Bruche
Kryetari Gérard Douvier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.92 km2
Popullsia 868 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67130
INSEE 67020


Barembach është një komunëFrancë. Barembach bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 868 banorë dhe sipërfaqe 9.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]